Pustaki Radom

beton komórkowy na składzie

Duża popularność i uniwersalność pustaków

Pustaki są powszechnie znanym materiałem wykorzystywanym m.in. do budowy zewnętrznych oraz wewnętrznych ścian budynków. Ich bogaty wybór oraz dostępność w wielu sklepach, w tym również w naszym, znajdującym się w mieście Zwoleń sprawia, że tak wiele osób decyduje się po nie sięgać. Współcześnie materiał ten produkowany jest z wykorzystaniem gliny, która jest wypalana w specjalnie do tego przystosowanych piecach, w których temperatura może osiągnąć temperaturę nawet 1000 st. C. Taki sposób produkcji umożliwia nadanie pustakom właściwych parametrów, dzięki którym mogą w sposób niezawodny odgrywać swoją rolę.

Zastosowanie pustaków, które proponujemy wszystkim naszym klientom ze Zwolenia, ale również Radomia oraz innych miejscowości, można podzielić na 2 rodzaje związane z ich użytecznością. Pierwszy związany jest z wykorzystywaniem produktu w przypadku budowania ścian działowych oraz nośnych. Drugi zaś obejmuje pustaki, które zostały przystosowane do tworzenia elewacji. Co więcej, na rynku istnieje także modele zwane także luksferami - są to pustaki szklane, które, poza tym, że są elementem ściany, charakteryzują się również właściwościami dekoracyjnymi.

Pustaki - jakie są ich rodzaje?

Nasza firma obsługująca klientów z miasta Radom i nie tylko, proponuje Państwu m.in. pustaki ceramiczne, betonowe oraz gipsowe. Pierwsze z nich charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, ognioodpornością, jak również łatwością renowacji oraz eksploatacji. Są one także mrozoodporne oraz cechują się bardzo dobrą akumulacją ciepła. Dzięki tym wszystkim właściwościom doskonale odnajdą się w przypadku konstruowania nośnych ścian. Pustaki betonowe są najczęściej wykorzystywane podczas tworzenia ścian podmurówek, piwnic, czy też ław fundamentalnych. Używając je otrzymujemy gwarancję izolacji termicznej oraz bardzo dużej wytrzymałości.

Trzecim rodzajem naszych pustaków są te wykonane z gipsu budowlanego, który tworzony jest w czasie wypalania gipsu naturalnego. Do jego najważniejszych cech zaliczyć można lekkość, dobrą izolację termiczną oraz ponadprzeciętną wytrzymałość. Bez obaw można więc wykorzystywać je podczas budowy ścian nośnych wewnętrznych oraz zewnętrznych, jednak warto pamiętać, że nie należy stosować ich w miejscach, w których wilgotność wynosi więcej niż 70%.

beton komórkowy na składzie
materiały budowlane w składzie

Pustaki dla klientów w mieście Radom - zapraszamy do zakupów!

Wszystkie osoby poszukujące dobrze zaopatrzonego sklepu budowlanego w okolicach Radomia serdecznie zachęcamy do zapoznania się z niniejszą ofertą. Możemy zagwarantować szeroki wybór produktów pochodzących wyłącznie od najlepszych producentów oraz konkurencyjne ceny, których na próżno szukać w innych miejscach. Zapraszamy do zakupów, a w przypadku jakichkolwiek pytań do skontaktowania się z naszą firmą.

Zapraszamy również do zapoznania się z resztą oferty naszego sklepu - polecamy kątowniki stalowe.