Płyta OSB Radom

osb płyta

Wykorzystanie płyt OSB

Płyta OSB to powszechnie znane sklejka będąca uniwersalnym materiałem wykorzystywanym zarówno do prac budowlanych, jak i wykończeniowych. Charakteryzuje się ona ponadprzeciętną wytrzymałością, jak również niewysoką ceną, którą oferujemy wszystkim mieszkańcom miasta Radom oraz okolicznych miejscowości. Bardzo często używa się ją w formie mebli, czy też ścian domów energooszczędnych lecz nie tylko. Jest to jeden z produktów, który cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród naszych Klientów, a wszystko to przez jego atrakcyjną cenę oraz dużą trwałość.

Do produkcji naszych płyt OSB wykorzystuje się przede wszystkim wióry drzewne pochodzące ze świerków lub sosny. Są one dokładnie selekcjonowane, tak by miały zbliżone do siebie rozmiary. W fabrykach są one zlepiane przy użyciu specjalnej żywicy syntetycznej, a następnie prasowane pod wysokim ciśnieniem oraz w wysokiej temperaturze. Wszystkie z nich mają aż trzy warstwy zazębionych ze sobą wiórów. Te znajdujące się w środkowej warstwie zostały ukierunkowane prostopadle w stosunku do wiórów znajdujących się w warstwach zewnętrznych. To właśnie dzięki temu płyty OSB charakteryzują się tak dużą odpornością na ścinanie oraz zginanie.

Płyty OSB - Radom. Łatwość montażu

Warto również wiedzieć, że nasze płyty OSB można w łatwy sposób pociąć na wybrane przez siebie rozmiar przy użyciu pilarki stołowej lub elektrycznej. Bardzo często łączy się je z konstrukcjami nośnymi, które zostały zbudowane ze stali lub drewna przy użyciu gwoździ pierścieniowych lub też specjalnych wkrętów do drewna. Istnieje także możliwość montażu płyt OSB z wykorzystaniem kleju, choć tę metodę stosuje się nieco rzadziej. Montując płyty mające proste krawędzie należy pamiętać, by nie łączyć ich na styk. Najlepszym rozwiązaniem będzie zostawienie niewielkich, kilkumilimetrowych szczelin, które są niezbędne do kompensowania ruchów materiału będących efektem zmiany jego poziomu wilgotności. Zapraszamy do naszego składu w Zwoleniu mieszkańców tego miasta, jak i Radomia.

płyta osb