Teowniki

blacha ocynkowana

Bogato wyposażony skład budowlany

Teowniki to rodzaj kształtownika o kształcie litery T. Wykonanie są one z wysokie jakości materiałów gwarantujących trwałość i bezpieczeństwo. Najczęściej na rynku dostępne są teowniki w formie wyrobów walcowanych bądź spawanych, które są produkowane według ściśle określonych norm. W zależności od przeznaczenia dostępne są teowniki nierdzewne, kwasoodporne, odporne na korozję, co rozszerza możliwości, w których mogą zostać zastosowane.

Teownik jako jeden z produktów należących do grupy kształtowników jest wykorzystywany w budownictwie. Ich budowa umożliwia tworzenie konstrukcji m.in. wielu budowli oraz maszyn. Teowniki powstają temperaturze przekraczającej tysiąc stopni Celsjusza. W naszej ofercie dostępne są typowe rozmiary teowników, jednakże wielu producentów wykonuje specjalne projekty, gdzie możliwe jest dopasowanie wymiaru teownika do indywidualnych potrzeb.

Niezbędne materiały budowlane

Własny dom to marzenie niejednego człowieka. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić, aczkolwiek w dzisiejszych czasach i przy wsparciu kredytowym można spełnić to pragnienie bez większych problemów. Aby jednak zacząć, niezbędne w tym celu są różnego rodzaju materiały budowlane.

Skąd mamy wiedzieć, jakiego typu akcesoria będą nam potrzebne? Jeżeli nie znamy się na budowlance, lepiej, byśmy poradzili się fachowca lub skorzystali z usług profesjonalnej firmy budowlanej, która zrobi wszystko - a przynajmniej większość - za nas. Do budowy mogą na przykład przydać nam się kształtowniki, bez których trudno byłoby stworzyć niektóre elementy konstrukcyjne.

Teowniki

Jednym z rodzajów kształtowników są teowniki, które - właściwie jak można domyślić się po ich nazwie - zawierają się w kształcie litery T. Teowniki wykorzystywane są w budownictwie, zarówno do wznoszenia nowych budowli, jak i przy remontach połączeń ciesielskich i spełniają rolę łącznika konstrukcji.

Są one istotnym elementem maszyn oraz konfiguracji stalowych, z których powstają wszelkiego rodzaju budynki, takie jak hale przemysłowe, czy też magazyny. Wykorzystuje się je także podczas budowy dachów, altan lub słupów energetycznych oraz do struktur wspornikowych.

Teowniki hutnicze

Teowniki hutnicze powstają w temperaturze powyżej tysiąca stopni Celsjusza. Posiadają różne wymiary, które można z łatwością dostosować do indywidualnych potrzeb. W naszej ofercie dostępne są ich standardowe rozmiary. Najpopularniejszą dostępną na rynku wersją są teowniki w formie spawanej lub walcowanej i są one wyrabiane według ścisłych reguł.

Nie da się ukryć, że bez produktu takiego, jak teowniki praca w branży budowlanej nie mogłaby się efektywnie odbywać. Brakowałoby w niej bowiem istotnego elementu, bez którego wiele konstrukcji właściwie nie mogłoby powstać.

Przemysł hutniczy ma zatem spore znaczenie dla przemysłu budowlanego. Można by powiedzieć, że funkcjonują w pewnej symbiozie.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą oferty naszego sklepu - polecamy dwuteowniki.