Pręty zbrojeniowe żebrowane

iron-rods-reinforcing-bars-rods-steel-bars-46167

Pręty zbrojeniowe - trwałość i jakość

Podczas budowy niemalże każdego domu, wykorzystuje się pręty zbrojeniowe, które zatapiane są w betonie. W ten właśnie sposób tworzone są słupy, belki, płyty, stropy i nie tylko, ponieważ w domu murowanych żelbetowe są również ławy fundamentalne, nadproża okienne i drzwiowe, czy też wieńce stropowe. Na samym wstępie warto wiedzieć, że pręt zbrojeniowy może występować w wersji gładkiej lub też okrągłej żebrowanej. Modele okrągłe gładkie wykorzystywane są najczęściej w przypadku konieczności zbrojenia betonu występującego w gatunku St 35b, natomiast pręty żebrowane okrągłe do betonu Bst 500 S, czy też 34 GS.

a932c47b0787ea35f958b832de9917a9

Pręty zbrojeniowe z atestami

Co jeszcze warto wiedzieć o prętach zbrojeniowych? Na podstawie wykonanych rysunków konstrukcyjnych przygotowywane są zbrojenia, w skład których wchodzą między innymi specjalne strzemiona, jak również pręty gięte oraz proste, produkowane ze stali żebrowanej. Ukończone już zbrojenia muszą posiadać wszelkie niezbędne atesty oraz certyfikaty, by mogły zostać dopuszczone do użytkowania. Bez nic nie byłaby możliwa budowa takich elementów konstrukcyjnych, jak ściany fundamentowe, ławy, stropu, belki stropowe, płyty, tarasy, schody, czy też balkony.

IMG_1026

Pręt zbrojeniowy - niezbędny w wielu konstrukcjach

Nie każdy ma świadomość, że z pozoru błahy element, jakim jest pręt zbrojeniowy, przyczynia się do znacznego zwiększenia wytrzymałości oraz sztywności wielu elementów konstrukcyjnych. Występują one w aż pięciu klasach, w zależności od danego budynku, dzięki czemu każda osoba poszukująca tego typu rozwiązań z pewnością znajdzie coś dla siebie. W przypadku zbrojenia wykorzystywane są różne rodzaje prętów zbrojeniowych, które powinny być dobierane przez konstruktora. Warto również pamiętać, że odległości między nimi powinny być na tyle duże, by bez problemu można było zabetonować dany element.

Lista produktów

Pręty żebrowane - jakie jest ich zastosowanie?

Pręty, w zależności od metody ich produkcji oraz docelowego przeznaczenia, mogą występować w wielu różnych rodzajach. Do najbardziej popularnych zalicza się te z przekrojem okrągłym, jednak na rynku dostać można również pręty prostokątne, kwadratowe, a nawet sześciokątne. Pręty nazywane są poprzez określanie ich gatunku, średnicy oraz przekroju, a w zależności od klasy stali wyróżnić można pręty gładkie lub też pręty żebrowane.

Pręty żebrowane charakteryzują się niezwykle szerokim zastosowaniem w budownictwie i bardzo często łączy się je z betonem. W wyniku otrzymujemy materiał o ponadprzeciętnej wytrzymałości, który będzie służył w pełni niezawodnie przez bardzo długi czas. Warto jednak pamiętać, że elementy stalowe w materiale, jakim jest żelbet, to nie tylko pręty, ale również kable, siatki, czy też rury. Pręty żebrowane w znacznym stopniu poprawiają przyczepność betonu względem stali, dzięki czemu możliwa jest odpowiednia współpraca między tymi dwoma materiałami.

steel-cables-wire-mesh-woven-wire-65907
Fotolia_142349739_Subscription_XXL

Korzystna oferta dla każdego

Wszystkie osoby poszukujące profesjonalnych i trwałych prętów żebrowych serdecznie zachęcamy do zapoznania się z niniejszą ofertą. Możemy zagwarantować szeroki wybór oraz konkurencyjne ceny, których na próżno szukać w innych miejscach. Zapraszamy do zakupów, a w przypadku jakichkolwiek pytań do skontaktowania się z naszą firmą.